Bize ulaşmak için +90 392 714 44 00

1BİR GÖL/AKARSUDAN GELEN SUYU KULLANARAK SULAMA YAPMAK İSTİYORUM. BUNUN İÇİN NEYE İHTİYACIM VAR?
Bugün birçok yerde, sulama yapmak için göl, akarsu veya sulu kuyulardaki işlenmemiş su başarıyla kullanılmaktadır. Elbette bunun için özel ekipmanlar gerekir. Suyu taşımak ve sisteminize su basıncı sağlamak için pompa gerekir. Ayrıca tortuların (en temiz göl veya akarsu suyunda bile) sprinklerlerinizi tıkamadığından emin olmak için kirli su filtresi de gerekir. Rain Bird, pompa üretmese de ekipmanımız çoğu pompa seçeneğiyle uyumludur.
2ARASINDAN SEÇİM YAPILACAK FARKLI SİSTEM VAR MI?
Her sistemin bireysel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanması gerekse de tipik bir sistem, bir kontrol cihazından (sistemin beyini olarak hareket eder), vanalardan (suyun yer altı borularına akışını açmak ve durdurmak için açılır ve kapanır) ve sprinklerlerden (suyu fiili olarak belirli bir alana dağıtır) oluşur. Bir sistemin tüm bileşenlerinin, birlikte düzgün çalışacak şekilde tasarlandığından emin olmak için aynı şirket tarafından üretilmesi en iyisidir.
3YILDA 1000 MM YAĞMUR ALIYORUZ. GERÇEKTEN BİR SPRINKLER SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ OLUR MU?
Üç günde bir (her defasında tam olarak aynı miktarda) yağmur yağıyorsa büyük ihtimalle bir sprinkler sistemine ihtiyacınız olmaz. Ancak doğa bu şekilde çalışmaz, sağlıklı çim büyümesini sağlamanın tek yolu çim ve bitkilerinizin düzenli aralıklarla eşit ölçüde su miktarı aldığından emin olmaktır. Kuru sezonda az yağmur olduğunda veya hiç yağmur olmadığında bahçeniz susuz geçen birkaç günden sonra zarar görebilir.
4SPRINKLER SİSTEMİ GERÇEKTEN ZAMAN TASARRUFU SAĞLAR MI?
Evet. Çimi sulamak için değerli boş zamanınızı harcamanız gerekmez. Yeni sisteminiz siz evde olmasanız da tüm sulama işini yapar.
5OTOMATİK SİSTEM DAHA FAZLA MI SU KULLANIR?
Hayır, aslına bakılırsa su tasarrufu sağlar. Hiçbir zaman aşırı sudan kaynaklanabilecek su kaçağından endişelenilmez veya hortumun suyunu kapatmayı unuttuğunuzda suyu boşa harcamazsınız. Ayrıca rain bird nem sensörüyle sisteminiz yağmur yağdığı zamanı bilir ve su gerekmediğinde kendisini kapatır.
6KİRLİ SU VARSA NE YAPMALIYIM?
Bazı yerlerde, sprinkler sistemlerine su sağlamak için ikincil su sistemleri, pompa sistemleri veya bahçe kuyuları vardır. Bu su kaynaklarında, giriş süzgecinin yakalamadığı çok miktarda tortu, kum, yosun, deniz kabuğu ve sudaki diğer kirletici maddeler vardır. Sprinkler çalışırken bu parçacıklar minyatür delgiler olarak hareket ederek vanalara, bağlantı parçalarına ve kafalara zarar verir. Bu sorunların çoğunu ortadan kaldırmak için Rain Bird, ana hatta bir filtre takılmasını önerir. Çeşitli türler vardır, ancak kolayca erişilebilen ve temizlenebilen bir "Y Biçimli Boru" veya "T Biçimli Boru" filtresi öneririz. Suyunuz özellikle kirliyse, paslanmaz çelik filtre kullanın. Yeterli su akışını işleyecek bir filtre kullandığınızdan emin olun.
7İYİ BİR SİSTEMİN MALİYETİ NE KADAR OLUR?
Bir sistemin fiyatı; mülkiyetin büyüklüğü, arazi türü ve özel tasarımlar gibi birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Kaliteli Layne Bowler ürünlerinden oluşan uygun maliyetli bir sistem tasarlamak için sulama yüklenicinize güvenebilirsiniz. Yükleniciler, Layne Bowler'in tüm ürünlerinin arkasında olduğunu ve kaliteli üretim ve satış sonrası servis için verdiği taahhütler konusunda ciddi olduğunu bilir.
8SİSTEMİMİ KENDİM MONTE EDEREK PARA TASARRUFU YAPABİLİR MİYİM?
Hayır! Aslında uzun vadede bu size daha fazla maliyet oluşturabilir. Profesyonel bir sulama yüklenicisi, mümkün olan en uygun maliyetli ve enerji açısından verimli sistemi tasarlayıp kurar. İş için uygun ekipmanı seçeceklerinden ve arazinizi en iyi durumda tutmak için gerekli bakımı yapacaklarından emin olabilirsiniz. Yükleniciniz yerel sıhhi tesisat ve elektrik kurallarını bildiğinden, maliyetli montaj hatalarından endişelenmeniz gerekmez. Yüklenici, mevcut araziye daha az zarar vererek işi daha hızlı yapabilir ve çalışması için garanti verir.
9OTOMATİK BİR SİSTEM BENİM KADAR İYİ SULAMA YAPAR MI?
Profesyonel şekilde tasarlanmış bir sistem, her bir çim ve bahçe alanına tam olarak doğru miktarda su sağlayacağından bu çok daha iyisini yapar.


İletişim Kurun


Bizimle iletişime geçmek için iletişim bilgilerini veya iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri


E-posta: info@laynebowlercyprus.com

Telefon: 0392 714 44 00

Cep: 0533 820 00 02

Cep: 0533 830 00 06

İletişim Formu


Sulama Sistemlerinde Öncü Markaİşimizi planlar, uygular ve kontrol ederiz.